Tak a je po tom...

Autor: Drogy (Vlado Schwandtner) | 15.4.2010 o 22:50 | Karma článku: 11,87 | Prečítané:  6702x

Včera večer sme sa konečne dočkali krstu knihy Tovar od Tatiany Melasovej. Som presvedčený, že každý, kto tam prišiel, bol spokojný. Najviac samozrejme Táňa, lebo napísanie knihy rovno na „liečení“ sa len tak ľahko niekomu nepodarí. Táňa je už druhé naše dievča, ktoré u nás napísalo knihu. Prvá bola Daniela Vávrová, ktorá napísala knihu Sen môjho života. Napísala ju ešte v roku 1996 a vydali sme ju o dva roky neskôr. Bola to iná kniha, ktorá bola  poskladaná z fragmentov, ktoré si zapísala počas svojho drogovania.

Táto Tánina je skôr literatúrou faktu. Opisuje v nej chronologicky svoje zážitky z drogového obdobia a jej „kariéru“ prostitútky. Obidve knihy mali krst v Zrkadlovom háji v Petržálke, kde som roky chodil na Protidrogové fóra.

Knihu sme krstili bublifukom. To sa mi zdalo byť najprimeranejšie vzhľadom na podtitul knihy „Sprchovanie jednej zašpinene duše“. Teda mydlovou vodou sme poslali do života toto dielko. Bublifuky sme rozdali aj medzi obecenstvo a v momente krstu sa v sále vznášalo množstvo farebných bubliniek, ktoré vo farebnom osvetlení vyzerali veľmi krásne. K tomu všetkému hrala dobrá muzika a celé to tam vyzeralo podľa mňa úžasne.

Prišlo tam plno našich detí, niektorí prišli aj s rodinami, niektorí len sami a tiež prišli rodičia dievčaťa, ktoré sa vrátilo naspäť k drogám.

Kto by sa chcel pozrieť na fotky z tejto akcie kliknutím na obrázok sa prepne na galériu zloženú z fotiek našich detí, ktoré tam boli.
krst.jpgKto by si chcel knihu kúpiť, tak tu je jeden tip:


tovar
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Koronakríza už berie prácu Američanom a Nórom. Čaká to aj Slovákov

Aj optimistický scenár je o náraste nezamestnanosti.

Analytik: Prečo banky sprísňujú úvery? Chránia sa

Banky ohlásili výrazne obmedzia úverov.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Nie sme vo vojne (píše Michal Havran)

Pocit, že za vami stojí celá spoločnosť, je najvýznamnejším znakom civilizácie.


Už ste čítali?