Len tak, medzi rečou 1

Autor: Drogy (Vlado Schwandtner) | 14.5.2006 o 22:11 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  2057x

Pár myšienok a postojov z mojich dávnejších poznámok (prvá časť).

Na svete existuje veľa nebezpečných vecí, ktoré dokážu  človeka zničiť, alebo zabiť..  

 

Nebezpečné veci sa stali súčasťou nášho života a nám nezostáva nič iné, ako rešpektovať tento fakt a naučiť sa vedľa týchto nebezpečných vecí žiť.  

Nebezpečných vecí na svete dokonca pribúda, lebo ľudia ich vymýšľajú a vyrábajú. Vlastne môžem povedať, že všetko na svete je potencionálne nebezpečné. Dokonca aj my sami sme, alebo môžeme byť nebezpeční. Môžeme ohrozovať seba, svoje okolie, prípadne jedno i druhé.

Napríklad perom môžeme napísať geniálnu knihu, ktorá spasí ľudstvo, no môžeme ňou i niekomu vypichnúť oko.

Záleží od nás, ako sa k niečomu postavíme. To zase záleží od toho akí sme a ako vieme s nebezpečnými vecami, teda so všetkým, vrátane seba, narábať.

Nebezpečné veci ohrozujú každého z nás ale intenzita ohrozenia smerom od jednotlivých zdrojov je rôzna.

Napríklad drogy ohrozujú starenku minimálne, alebo vôbec, lebo je nepravdepodobné, že sa dá na drogovú kariéru. Veľmi ju však ohrozuje napríklad cestná premávka.

Naproti tomu mladé dievča je veľmi ohrozené drogami, ale omnoho menej autami.

V tomto takmer filozofickom elaboráte sa chcem venovať hlavne drogám, preto dám babičkám pokoj a zameriam sa na mladšie vekové kategórie.

 

Aby sme sa dokázali pred nepriateľom brániť, musíme ho rozoznať a poznať

 

Rodičia sa najviacej obávajú toho , aby ich dieťa nezačalo brať drogy a aby sa nestalo závislým. Toto platí nielen pre deti, ale aj pre dospelých . Závislosť, podobne ako láska kvitne v každom veku !

ČO SA TÝKA DROG, JA ICH DELÍM TAKTO:

- v prvom rade hovorím o závislosti od niečoho, lebo droga musí byť hmotná, no závislosť môže vzniknúť i od nehmotných vecí (práca, sex, automaty, stávky...)

- niektoré závislosti môže okolie vnímať ako pozitívne aj keď v skutočnosti ničia postihnutého človeka (napr. práca), kedy postihnutý nedokáže oddychovať a upracuje sa k smrti

- hmotné drogy sú tiež nebezpečné, no nie rovnako (je rozdiel medzi heroínom a kávou) preto sú niektoré legalizované aj keď sú nebezpečné (napríklad alkohol zabíja najvic ľudí)

- najnebezpečnejšie sú drogy, ktoré pôsobia priamo na centrálnu nervovú sústavu, to znamená že človek sa po ich konzumovaní prestane kontrolovať, alebo sa správa neobvykle (dá sa týmito látkami opiť, nafetovať, nadrogovať, nafajčiť a pod.)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ľudia sa postavili developerovi. Nechcú ďalšie obchody

Pred 15 rokmi ľudia tlieskali nákupným centrám. Dnes už nie, tvrdí investor.


Už ste čítali?