Vlado, si profík...

Autor: Drogy (Vlado Schwandtner) | 14.4.2007 o 11:43 | Karma článku: 11,11 | Prečítané:  3193x

Dnešné ráno bolo normálne, až do 9:30 kedy si mi povedal, nech prídem za tebou dolu na pokec... Nič som netušil, myslel som, že budeme preberať veci ohľadom opravovania počítačov. Ale nebolo to tak...  


Keď som sa posadil na sedačku, na ktorej som sedel už asi stokrát. Položil si mi otázku: „Tak čo, ako sa cítiš?“ A pokračoval... Ja, ako vždy som povedal, „v pohode“.

Potom si sa ma začal pýtať otázky, ktoré som nečakal... Začal si mi rozprávať, že sa blíži doba, keď budem musieť ísť domov a že sú ešte veci, ktoré nie sú vyriešené. Začal si rozprávať, čo ma trápi a ja som len nechápavo s otvorenými ústami pozeral, odkiaľ to všetko môžeš vedieť... Rozprával si mi veci, ktoré som ešte nikomu nepovedal. Niektoré si mohol vydedukovať  z mojich mailov, ku ktorým máš prístup, dokonca som niektoré veci aj vymazával, ale pre  teba nie je žiadny problém ich znova nájsť.

Chcel som však povedať, že taký pocit som ešte s Tebou nezažil. Dokonca ani prvý krát, keď som k Tebe prišiel na návštevu. A vtedy si mi povedal toľko, čo sa do mňa zmestilo. Odchádzal som vtedy so slzami v očiach. Teraz som však odchádzal s nemým úžasom! Vlado, rozprával si mi z duše, ako keby som to hovoril ja. Všetko si trafil až neuveriteľne presne.

Doteraz som Ťa tak nevnímal, že dokážeš až takéto veci. Vedel som o Tebe, že musíš byť okrem iných vecí aj dobrý psychológ, ale toto už bolo ozaj veľa!

Vlado tento dopis je pre Teba. Chcem Ti povedať, že Ti ďakujem za to, že si mi pomohol a že mi stále pomáhaš. Až teraz viem, že si človek, ktorému sa nemusím báť povedať absolútne nič! SI MOJ ČLOVEK. Nikdy na tento rozhovor nezabudnem, pretože si myslím, že okrem Teba takého človeka už asi nestretnem. Prepáč, že Ti to nedokážem povedať, ale chcem Ti to aspoň napísať.

Chcem Ti ešte raz veľmi poďakovať a chcem Ti povedať, že to čo dokážeš obdivujem.
Nie že by som Ti doteraz nedôveroval, ale buď si istý, že teraz Ti dôverujem tak, ako nikomu inému. Ak by ti to nevadilo, bol by som rád, keby si mi tento dopis dal na internet, na našu stránku, pretože si myslím, že dokážeš pomôcť veľa ľuďom a keď ešte majú nejaké pochybnosti, tak chcem, aby vedeli od niekoho iného čo dokážeš.
                                           
Ďakujem Vlado za všetko, čo pre mňa robíš.
MAREK


Za tých niekoľko mesiacov som mal možnosť spoznať Mareka dokonale. Každý človek sa chce ukázať iba v dobrom svetle, zdôrazniť dobré stránky svojej povahy a zlé zakryť. Krátkodobo sa to aj môže dariť, no po dlhšom čase sa dostanú na povrch aj veci, ktoré sa snažíme skrývať.

Ak naozaj mám nejaké danosti, ktoré možno druhí ľudia nemajú až tak vyvinuté, tak je to schopnosť všímať si absolútne maličkosti, a dávať ich do súvislostí. Potom je to už jednoduché. Ak si spojím pár drobností, vytvorím si nejaký obraz a teóriu, tak sa mi pri nových drobnostiach odpozorovaných, nenápadných, podvedomých a automaticky vykonaných sami zaradia do mozaiky. Ak nie, mýlim sa.

Veľmi ťažko sa to vysvetľuje, no omnoho ľahšie sa to robí. Najväčšiu zábavu mám vtedy, keď zrazu na niekoho vychrlím záplavu skutočností a faktov, o ktorých si dotyčný myslel, že sú jeho najskrytejším tajomstvom.

Takáto schopnosť mi dovoľuje predchádzať niektorým veciam, ktoré môžu mať tragické dôsledky. Jedná sa mi samozrejme o naše deti a ich rodiny. Už som si vypočul veľmi veľa tajných a intímnych tajomstiev a neviem, čo by ma ešte malo v budúcnosti prekvapiť. Napriek tomu je každý príbeh a každé tajomstvo jedinečné. Spoločné majú iba to, že sa po jeho odhalení veľmi – preveľmi uľaví.

Druhý aspekt je však ťažší – nájsť riešenie – s celou kozou a sýtym vlkom. Našťastie túto schopnosť mám tiež dobre vyvinutú a tak toto celé s Marekom berte ako prkotinu, jednoduchú, triviálnu dedukciu, ktorá by však skrytá a neriešená spôsobila veľké problémy na troch stranách.

Moja žena, Ľudka, má tiež tú prvú schopnosť, no druhá jej chýba. Som tu však ja  a viem zjednať nápravu, aj keď nás to väčšinou stojí kopu nervov. Máme totiž rozdielne povahy a názory na riešenia. Niektoré musím robiť aj „tajne“, alebo si ich nasilu presadzovať. Nakoniec však výsledky presvedčia aj moju oponentku. Len to niekedy stojí veľa zbytočnej námahy a musím si škrabať ľavé ucho pravou rukou.

S Ľudkou sme však odsúdení na spoluprácu a je aj veľa prípadov, keď cúvnem ja pred jej argumentmi. Už to tak funguje vyše tridsať rokov a dúfam, že to aj dlho bude pokračovať.      

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer

Bývalý policajný šéf porušil pravidlá facebooku o reklame.

Dobré ráno

Dobré ráno: Čaká nás koniec ministerky Kalavskej, aj reformy nemocníc?

Ide o najväčšiu reformu ostatných rokov.

Archívny text

August 1968: Neriadený tank zničil dom a zabil človeka. Prípad utajili

Kde sú dôkazy o útokoch na vojakov?


Už ste čítali?